Desinfitseerimine koroonaviiruse leviku tõkestamiseks

Covid-19 & desinfitseerimine

COVID-19

2019 aasta lõpus Hiina Wuhan linnast alguse saanud koroonaviirushaigus on kahjuks tänaseks päevaks levinud üle maailma. Tegu on täiesti uut tüüpi viirusega, millele pole veel leitud ravimit ega vaktsiini. Samal ajal kui meedikud võitlevad inimelude eest ja teadlased annavad parima, et leida salakavalale viirusele vastumürki, on võitlusesse pandeemiaga kaasatud ka tuhanded taustajõud, kes tegelevad viirusest saastatud elukeskkonna nakkusvabaks muutmisega.
Viiruse keskkonnastabiilsust hindavate uuringute põhiselt võib viirus elujõu säilitada teatud pindadel pikka aega - näiteks saastunud metall-, plastik- ja roostevabadel pindadel isegi kuni 72 tundi, poorsetel materjalidel ( paberil ja papp) kuni 24 tundi. Ja soodsatel keskkonna tingimustel 6-8°C + niiskus, isegi kuni 9 päeva. Hea uudis on, et Coronaviridae kuuluvad nö ümbrisega viiruste hulka ega ole seetõttu desinfitseerimisvahendite suhtes eriti vastupidavad, mis annab võimaluse haigusetekitaja mikroobe erinevatelt pindadelt õigete ainetega edukalt hävitada.
Üks tõhustatest vahenditest on desinfektant Sanosil S015 , mille efektiivsus põhineb vesinikperoksiidi ja hõbeda kombineeritud kahefaasilisel toimel. Vesinikperoksiid (H2O2) eraldab hapnikku, mis läbib mikroorganismi rakuseinu ja hapniku keemiline reaktsioon rakuseinte molekulidega hävitab need.
Seda toimet võimendavad hõbedaioonid, mis ründavad baktereid seestpoolt, samal ajal kui vesinikperoksiid lõhub mikroorganismide membraani.

Terviseameti juhend puhastamiseks ja desinfitseerimiseks